Z jakiego powodu tak naprawdę zimowy weekend na nartach w Polsce jest świetnym pomysłem?

Posted on 12/09/2018 7:26am

Czas zimowy to sezon narciarskiego szaleństwa. Żeby na jakiś czas oderwać się od rzeczywistości i wykorzystać zimę warto pojechać na narty lub też inne dyscypliny sportowe w góry. Pytanie brzmi jednak, gdzie dokładnie pojechać?

Zakopane - Kasprowy Wierch
Author: Oliver
Source: http://www.flickr.com
Modne są wyjazdy do zagranicznych kurortów narciarskich. Turyści upodobali sobie Austrię, czy Włochy. Nie można jednak zapomnieć, że w Polsce również są fantastyczne okoliczności do szusowania. Dlatego też, gdy zadasz sobie pytanie, gdzie na nart pojechać w następnym roku, odpowiedź jest prosta - dlaczego na narty w polsce z dziećmi do Zakopanego. Do Polski! W myśl zasady „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę internetową frazę „narty zakopane”, żeby obejrzeć grafikę. Zdjęcia, które obejrzysz przekonają cię, że warunki panujące w polskich górach wcale nie różnią się od tych za granicą. Dodatkowo wyjazd do Zakopanego, czy Białki Tatrzańskiej to nie tylko narty, to również możliwość poznania miejscowej kultury, tradycji,ludzi i kuchni. Kto z nas nie lubi oscypka? Kto nie wybrałby się na kulig?

szlaki turystyczne - Tatry
Author: Lukas Plewnia
Source: http://www.flickr.com
Kto nie zasiadłby przy kominku przy akompaniamencie góralskiego zespołu przygrywającego znane obecnym folkowe pieśni. Nie można zapomnieć również, że wyjazd do Polski oznacza płatność polską walutą. Dzięki temu nasz wyjazd wyniesie nas o wiele taniej, niż ten, za który zapłacimy w euro. Jeśli znudzi ci się zimowe szaleństwo wtedy możesz skorzystać z term, które w naszym kraju są coraz bardziej powszechne. Ciepła kąpiel pod odśnieżonymi szczytami to niesamowicie kusząca perspektywa wypoczynku. Dzięki temu twoje mięśnie odpoczną po ogromnym wysiłku, jakim były zjazdy na stoku, a Twój umysł zrelaksuje się podziwiając piękne krajobrazy.

Jeśli wciąż nie wiesz, gdzie na narty (przetestuj rodzinne wyjazdy narciarskie włochy) pojechać następnym razem to nie wahaj się zdecydować na polskie góry. Przepiękne widoki,przystępne ceny, mnóstwo dodatkowych rozrywek oprócz nart. To tylko jedne z wielu rzeczy, jakie zagwarantuje nam taki urlop. Nie zwlekaj, wpisz „narty zakopane” albo inne miejsce w naszym kraju, które cię ciekawi i zobacz oferty, jakie są proponowane.

Tags: krajobrazy, polskie góry, kulig, wyjazd do Zakopanego