Z potomkiem na szlaku. Jak się przygotować do górskiej wędrówki?

Posted on 05/11/2019 7:47am

Być może właśnie zrezygnowałaś z czynnego wypoczynku, obawiając się, iż będzie on nazbyt ciężki dla twojego malucha lub skomplikowany do przygotowania. Nie musi tak być. Dzieci lubią odkrywać nowe miejsca. Pamiętaj jednakże, ażeby wybierając się na włóczęgę w góry z maluchem należycie się do tego przyszykować.
Wędrowanie z latoroślą po górach wcale nie jest niemożliwe, chociaż nie jest tak łatwe jak w grupie dorosłych. Jeżeli nie będziecie nastawiać się na podbijanie szczytów, a jedynie tak troszeczkę dłuższy oraz trudniejszy spacer, wszystko powinno się świetnie udać. Poniżej kilka wskazówek, jak zaaranżować górską wycieczkę dla małych dzieci. Górska włóczęga z małym dzieckiem powinna być bezpieczna. Najważniejsze, aby zawsze dostosować wycieczkę do możliwości a także usposobienia dziecka. Wybierając dzień górskiej wędrówki, zwróć uwagę, by pogoda była dobra jak też stabilna. Pamiętaj też, że trasa musi być krótka oraz urozmaicona. Na trasie musi znajdować się schronisko bądź inne miejsce, gdzie możemy się schronić w razie załamania aury bądź po prostu wypocząć.


Salon, apartament Jaguara w Londynie
Author: Jaguar
Source: www.jaguar.pl


Zgromadź ekwipunek.

Niezwykle atrakcyjny tekst, czyż nie? Jeżeli także masz takie zdanie, to wejdź tu i przeczytaj tutaj (https://www.uannynowytarg.pl/Miedzynarodowy_Splyw_Kajakowy_na_Dunajcu_im_Tadeusza_Pilarskiego_czyli_kajakarstwo_w_Nowym_Targu,17,14) wszystkie informacje.

Jest to kolejny istotny element przygotowań. Za każdym razem powinno się mieć ze sobą dodatkowe ciepłe ciuchy – nawet w środku lata należy włożyć do plecaka kurtkę, czapkę jak też rękawiczki dla malucha. Wówczas nawet jeśli aura ulegnie pogorszeniu, będziesz mieć pełne przekonanie, że mały wędrowca nie zmarznie oraz dokończycie pieszą wędrówkę w miarę komfortowo. Konieczne są także ubranka na zmianę, gdyby smyk pobrudził się lub przemoczył. Jeśli twoje dziecko jest małe i będzie wędrowało wspólnie z tobą w chuście, szlak powinien być dostosowany do możliwości rodzica, jaki będzie niósł malucha.
Z kolei dla dziecka, jakie chodzi samo, droga od miejsca startu do schroniska bądź innego miejsca wyznaczonego na postój nie powinna być dłuższa aniżeli 2 godziny. Wybierz należycie wcześniej noclegi Zakopane będzie świetnym miejscem na wyprawę z latoroślą.

Tags: nocleg, Zakopane, ekwipunek, droga